ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8862047
*
nr 886 2047
Spegel
Mahognyram, höjd: 135
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:24:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 13:08:02
1
250 kr
6/4 02:08:31
2
300 kr
6/4 22:33:05
3
Vinnande bud
7/4 17:37:12
4
450 kr
7/4 17:37:51
4
600 kr
7/4 17:39:55
4
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 886 2047
Spegel
Mahognyram, höjd: 135
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 13:08:02 | 1 | 250 kr |
6/4 02:08:31 | 2 | 300 kr |
6/4 22:33:05 | 3 | Vinnande bud |
7/4 17:37:12 | 4 | 450 kr |
7/4 17:37:51 | 4 | 600 kr |
7/4 17:39:55 | 4 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01